Вольти, вати і оми - як вони впливають на роботу електронних сигарет?

Вольти, вати і оми - як вони впливають на роботу електронних сигарет?

Уважний курець е-сигарет, безумовно, помічав, що асортимент е-сигарет в магазинах стрімко розширюється – в продажу є як прості одноразові палички, так і складні моделі з кольоровими кнопочками, дисками і дисплеями. Для того щоб спростити наше життя, зробити його зручніше і приємніше, ці «гаджети» також постійно розвиваються. Далі ми поговоримо про новітні моделі е-сигарет, які дозволяють користувачеві самостійно регулювати кількість пару, інтенсивність затяжки і смаку.

Оскільки смаки і звички у всіх людей різні, фахівці розробили такі е-сигарети, які дозволяють користувачеві самому регулювати силу затяжки, кількість пару і смакові якості продуктів. Одному подобається м’яке і легке спілкування з е-сигаретою, інший воліє серйозний «вихлоп», інакше е-сигарета не задовольнить його апетит курця, а третьому підходить щось середнє.

У цій статті ми розглянемо сукупний вплив опору (Ом), напруги (Вольт) і потужності (Ватт) і дізнаємося, що чим менше опір і чим вище напруга, тим більше кількість пару, сильніше «вихлоп» і інтенсивніше смак.

Однак до того як почати урок фізики, варто відзначити, що в дійсності користувач е-сигарети навіть без спеціальних фізичних знань може легко впоратися з напругою і опором, не сильно заглиблюючись в наукові дослідження.

Опір (Ом Ω)

Що таке Ом?

Ом – одиниця вимірювання опору. Чим менше опір випарника Вашої е-сигарети, тим більше струму через нього проходить. Якщо Ви підвищуєте рівень опору, то на стільки ж менше струму пройде через випарник.

Який опір краще використовувати?

Це залежить від Ваших переваг – наскільки інтенсивний смак і «вихлоп» Вам до вподоби? Також залежить від того, яке співвідношення напруги (Вольт) і опору (Ом) Ви використовуєте. При цьому різні е-рідини поводяться по-різному, а використання різного опору впливає на смак. Тому для досягнення оптимальних якостей е-сигарети будуть потрібні експерименти. Далі ми наведемо властивості е-сигарети при використанні випарника з різним опором.

При використанні випарника з низьким опором струму буде більше, тому:

– У нагрівальному елементі генерується більше тепла

– Генерується більше пара

– Смак менш інтенсивний

– Пар тепліше

– Акумулятор розряджається швидше

– Термін експлуатації акумулятора зменшується

– Е-рідина швидше закінчується

– Термін експлуатації випарника зменшується (випарник з дуже низьким опором може протриматися всього 2-3 дня)

– Є висока ймовірність, що Ви отримаєте «суху затяжку» ( “dry hit”)

При використанні випарника з високим опором виходить зворотний ефект:

– Через нагрівальний елемент проходить менше струму

– Відбувається менше нагрівання випарника

– Менша кількість пара

– Пар холодніше

– Пар з більш інтенсивним смаком

– Термін експлуатації акумулятора збільшується

– Менше витрачається е-рідини (вистачить надовго)

– Малоймовірно, що Ви отримаєте «суху затяжку» ( “dry hit”)

Змінна напруга (V) і потужність (W)

Опір випарника – не єдиний показник, який контролює кількість пара, смакові якості продуктів і «вихлопу», – це також залежить від вироблюваної акумулятором потужності (W) в випарнику.

Є 2 основних типи акумулятора е-сигарети, які дозволяють змінювати силу струму в випарнику, – акумулятори із змінною напругою (VV – variable voltage) і із змінною потужністю (VW – variable wattage).

Як сказано вище, інтенсивність пара е-сигарети можна збільшити шляхом зменшення опору випарника або збільшення струму, що проходить через Вашу е-сигарету. Це може здатися складним, але насправді нічого важкого в цьому немає – потрібно тільки натиснути на кнопку вгору-вниз або відрегулювати поворотний диск.

Що ж робити, якщо Ви захочете знову збільшити кількість пару? В цьому випадку можна комбінувати випарник з низьким опором з акумулятором з високою напругою (V) – так можна отримати ще більше пара. Однак при цьому можуть виникнути проблеми: якщо Ви відрегулюєте занадто сильно, випарник може перегрітися, при цьому Ви можете отримати «суху затяжку» ( “dry hit”). У будь-якому випадку, термін експлуатації випарника різко зменшиться.

Пристрої із змінною напругою (V) проти пристроїв із змінною потужністю (W)

Відмінність змінюваної напруги (VV) від змінної потужності (VW) можна порівняти з відмінністю автоматичної коробки передач від мануальної.

У пристрої із змінною напругою (VV) можна вручну регулювати напругу – в цьому випадку кінцева потужність залежить від опору конкретного випарника. У пристрої із змінною потужністю (VW) потрібно тільки налаштувати потужність на бажаний рівень – і акумулятор підвищує напругу автоматично відповідно до опору випарника. Акумулятор сам розпізнає опір випарника і відповідно регулює напругу. В цьому випадку завжди забезпечена одна і та ж потужність, незалежно від опору випарника. Таким чином, при підвищенні потужності (W) підвищується також і напруга (V), і навпаки.

Наприклад, якщо Ви використовуєте випарник з нагрівальним елементом з опором 1,8 Ом, який працює при напрузі 3,7 Вольт, на виході отримаєте потужність близько 7,3 Ватт – це хороше затягування.

Однак якщо Ви налаштуєте нагрівальний елемент на опір вище 2,8 Ом, то помітите істотне зменшення смаку, кількості пара і нагрівання, оскільки потужність (W) нижче (близько 4,4 Ватт), і для підвищення потужності (W) Вам доведеться підвищити напругу (V) – тоді Ви отримаєте хорошу затяжку. Нагрівальні елементи з більш низьким опором використовують більше потужності (W), вони прагнуть виробляти більше тепла і тому можуть перегрітися швидше, ніж нагрівальні елементи з більш високим опором.

Що означає mAh на акумуляторі е-сигарети?

Ймовірно, Ви помічали позначення “mAh” в описі різних акумуляторів електронних сигарет. mAh по суті показує, скільки часу може працювати акумулятор. Якщо повернутися до аналогії з автомобілем, то якщо напруга (V) – це паливо, то mAh – це розмір паливного бака: чим більше бак, тим довше можна їхати. mAh означає міліампер на годину і показує ємність акумулятора: чим більше це значення, тим довше зможе працювати акумулятор.

Отставить отзыв