Pod-системи

Pod-системи

Перші електронні сигарети представляли собою максимально прості малопотужні пристрої. Це були закриті системи – користувач ніяк не міг втрутитися в процес, поміняти намотування або просто залити рідину.

Зрозуміло, таке обмеження подобалося далеко не всім, і з часом індустрія прийшла до практично повної кастомізації. Парильники змогли робити свої випарники, заливати будь-які рідини, змінювати зовнішній вигляд своїх пристроїв.

А вже в технічному плані моди перетворилися в «зварювальні апарати», що видають потужність в 300 Вт, з великими дисплеями і набором різноманітних функцій, режимів паріння.

Однак завжди залишалися ті, кому всі ці складності і великий функціонал були не потрібні. Як правило, це були початківці парильники, що переходять з тютюну. Для них індустрія намагалася запропонувати максимально наближені до «звичайної сигарети» пристрої (Егошкі або eGo-формат).

І з часом цей клас еволюціонував в так звані pod-системи. Таке ім’я вони отримали через використання pod-ів замість вже звичного атомайзера. Pod – це картридж (картомайзер), який поєднує в собі випарник і місце для зберігання рідини.

У класичному розумінні цього терміна, pod є одноразовою річчю, і перемотати спіраль або залити рідину в них не можна, але пізніше з’явилися варіації, що дають таку можливість.

Це витратні матеріали, які просто вставляються в пристрій, використовуються, а потім викидаються і замінюються новими. Якраз те горезвісне «купив і пари», яке часто необхідно новачкам.

Pod-системи також називають просто pod, pod system, pod mod, eGo 2.0, pen-style vape, а вітчизняні парильщики кличуть його под, фломастер, олівець, градусник, система доставки нікотину, ЕСДН, нікотинодоставлятор, Егошка другого покоління або нова Егошка.

Залежно від форми конкретного пристрою «клички» можуть змінюватися, але по буквах pod завжди можна точно визначити клас електронної сигарети.

 

Вибір pod-пристрою

Всі pod-системи діляться на дві категорії: відкриті і закриті системи. Основна їхня відмінність в можливості або неможливості заправки штатних картомайзерів. Спочатку з’явилися закриті, а відкриті стали вже своєрідною «еволюцією».

Закриті системи повністю виключають можливість парильщика втрутитися в процес. Картридж не можна дозаправити або поміняти в ньому рідину, а також замінити згорілий випарник. Коли ресурс картриджа виходить, його просто замінюють на інший.

Відкритими називають системи, які нічим не відрізняються від закритих, за винятком двох факторів – вони дозволяють повторну заправку картомайзера, а іноді і заміну випарника.

При цьому така можливість повинна бути надана самим виробником, а не за допомогою грубого розбирання картриджа. Деякі закриті системи можна заправити повторно, «попрацювавши напилком», але від цього вони не стають відкритими.

В цілому всі поди мають приблизно однакові технічні характеристики. Наприклад, потужність паріння практично завжди коливається в діапазоні від 10 до 20 Вт, а ємність батареї в основному не перевищує 1000 мАг.

Для людей, які переходять з тютюну, таких характеристик вистачає «з головою» для угамування нікотинового голоду – цілі, заради якої і придумали поди. На відміну від великих модов, pod-системи мало важать, легко ховаються в кулаці, можуть переноситися в кишені піджака, економно витрачають рідину і заряд акумулятора, а також дуже стильно виглядають.

Але головна перевага pod-систем в тому, що в них часто використовується сольовий нікотин. Даний клас пристроїв взагалі створений завдяки йому.

Рідини з сольовим нікотином втамовують нікотиновий голод буквально за 3 – 5 затяжок через високу міцність і відсутность «тротхіта» (удару по горлу), характерного для рідини зі звичайним нікотином.

При виборі pod-системи слід розуміти, для яких цілей береться пристрій. Якщо парильщику потрібно просто іноді «перекурити» в аеропорту або ж потрібна компактна «дорожня» електронна сигарета, то ідеально підійдуть закриті системи. З ними ні про що не потрібно буде турбуватися – все вже готово і «заряджено» для паріння.

Для постійного використання більш економічним варіантом буде відкрита система. Ємність акумулятора прямо впливає на автономність, але також збільшує і габарити мода – для постійного паріння краще вибрати варіант з великою батарейкою.

 

Висновки

Мода на потужні пристрої, здатні «запарити» все приміщення за пару хвилин, поступово сходить нанівець. Натомість з’являються прості електронні сигарети, які виконують свою головну функцію – доставляють нікотин і допомагають кинути палити.

Pod-системи якраз є такими пристроями, які призначені для людей, які переходять з тютюну. Їм не потрібно випускати величезні клуби пари або розкривати смак до найтонших ноток.

Від подів потрібно тільки швидка доставка нікотину, тому вони можуть бути зручними, компактними і стильними, так як їх цільова аудиторія – дорослі люди, бізнесмени, а не молодь, на яку стали орієнтуватися потужні бокс-моди.

Ідея подів в тому, щоб дати людині можливість парити «без проблем». Причому не тільки проблем збірки або заправки, а й для оточуючих.

Pod-системи дуже малі й непомітні, ідеально підходять для «стелсових перекурів» в аеропорту, на роботі або іншому публічному місці, де куріння ніби й заборонено, але вже починається нікотиновий голод. Нові Егошкі швидко збивають голодування завдяки сольовому нікотину.

Використання подів обходиться дорожче, ніж «звичайних» модів. Висока ціна складається з витратних матеріалів, тоді як самі пристрої коштують недорого. Відповідно, спробувати pod-систему можна без істотних витрат, і вирішити, чи підходить такий формат паріння чи ні.

 

P.S.

Крім інших причин не можна заперечувати вплив FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) на популярність pod-систем.

Завдяки цьому органу щодо вейпінга був прийнятий ряд обмежень. Наприклад, виробникам не можна продавати пристрої з баком більше 2 мл, а також кожен елемент мода повинен бути сертифікований.

Поди в цьому випадку стають ідеальним рішенням – відповідають всім вимогам законодавства, а також фізично є одним пристроєм, тому і сертифікат потрібен всього один. Відповідно, менше витрати виробника і нижче ціна для покупця.

Отставить отзыв